Güvenlik Ağı ve Filesi Nedir?

Güvenlik Filesi Nedir?

Güvenlik Filesi, Genel olarak yüksekte çalışma esnasında  herhangi bir nedenle  çalışanın düşmesi sonucu  ölümlü  yada yaralanmalı iş kazalarını azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca dış cepheden aşağıya, iş esnasında kullanılan malzemelerin düşmesini de tehlike oluşturduğundan kullanılması kaçınılmazdır.  Güvenlik Filesi, ayrıca balkon, pencere, merdiven, asansör boşlukları için de çokça kullanılmaktadır. Güvenlik Filesi, kullanılmasının temel nedeni  insan hayatını etkileyen yüksekten düşmeleri önlemek yada düşme sonucu oluşacak yaralanma ve ölümü ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Güvenlik Filesi yüksekten düşme gibi iş kazalarında kullanılan en ucuz ve en  etkili yöntemdir.

Güvenlik Filesi Ne İşe Yarar?

Güvenlik Filesi yüksekte  çalışmakta olan insanların emniyet ve güvenliğini maksimum seviyede korunmasını sağlamaktadır. Ayrıca her hangi bir yerde (hastane, okul, alışveriş merkezi vb ) yerlerde yüksekten düşme ihtimalini oluşuyorsa ( merdiven, pencere, balkon, asansör boşluğu vb.) Güvenlik Filesi, kullanılmaktadır. Güvenlik Filesi Aynı zamanda kurulumu ve montajı kolay vede en ekonomik en etkili sistemdir.

Güvenlik ağları, toplu düşmeyi durdurma sistemleridir. Düşmelere karşı pasif koruma sağlarken çalışanların hareketlerini kısıtlamadan yüksekte çalışmalarına da olanak sağlar.
Çalışma alanının altına kurulan güvenlik ağları çalışanların düşme mesafesini azaltır ve düşme sonucu oluşacak etkiyi hafifleterek yaralanma ve ölüm gibi istenmeyen sonuçların önüne
geçilmesini sağlar.